LEGO City – zabawa w wielkim mieście

LEGO City – zabawa w wielkim mieście

15 czerwca 2022 Wyłączono przez Daniel

Opis marki LEGO

Ta duńska firma to z pewnością jeden z najbardziej znanych na świecie producentów zabawek. Całość oparta jest na zabawie plastikowymi klockami. Są to zestawy, z których można budować niesamowite konstrukcje według załączonej instrukcji lub własnej wyobraźni. Komplety występują w wielu seriach, z których jedną z najpopularniejszych jest LEGO City.

Opis serii

Seria LEGO City skupia się na zestawach inspirowanych życiem wielkiego miasta. Konwojowanie więźniów, ratowanie dzikich zwierząt, gaszenie pożaru, zarządzanie lotniskiem, roboty drogowe – wszystkie te wyzwania oferuje nam właśnie ta seria. Po wszystkim czas na relaks przy furgonetce z lodami albo w kamperze. Obecnie LEGO to nie tylko same zestawy klocków – powstają seriale i gry oparte na przygodach kultowych ludzików. Nie inaczej jest w tej serii –  bohaterowie znani są z gry LEGO City: Tajny agent i serialu LEGO City: Miasto Przygód. Większe zestawy, jak szpital można ze sobą łączyć specjalną płytką drogową (możliwą również do dokupienia osobno) oraz urozmaicać mniejszymi – jak betoniarka, sklep spożywczy czy radiowóz. Przez miasto może biec również niezwykle rozbudowana linia kolejowa, którą wciąż możemy wzbogacać pomniejszymi zestawami, od dworca, poprzez różne rodzaje pociągów, aż do pojedynczych torów. Zestawy pozwolą nam odgrywać wiele scen życia miasta – napad na bank? Oczywiście! Ale jeśli się nie powiedzie mamy również zestaw, w którym jest pościg za złodziejaszkami.

Przykładowe najpopularniejsze zestawy:

– Dwupiętrowy posterunek policji: zdecydowanie dla fanów zabawy w policjantów i złodziei. Znajdziemy tu cały policyjny budynek, w tym areszt (z którego można uciec!), miejsce do szkolenia psów. W dodatku mamy helikopter, radiowóz, oraz śmieciarkę.

– LEGO City Szpital: w mieście nie może zabraknąć szpitala! Ten ma aż 816 elementów, w tym sam budynek, karetka i helikopter ratunkowy.

– Dzień w szkole: ten ogromny zestaw poza samą szkołą zawiera autobus, rowery i mnóstwo figurek samych uczniów i nauczycieli.