Wyjątkowe klocki rozwijające kreatywność u dzieci

Wyjątkowe klocki rozwijające kreatywność u dzieci

15 czerwca 2022 Wyłączono przez Daniel

Klocki to zabawka, którą ma chyba każde dziecko. Budując różne konstrukcje, chłopiec czy dziewczynka rozwijają kreatywność. Dzięki swojej wyobraźni mogą budować coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Świetną zabawką są też klocki, które składa się według podanej instrukcji, jak np. klocki LEGO. Dzieci uczą się wtedy cierpliwości i trenują koncentrację. Jedną z rozbudowanych kolekcji są klocki LEGO City. Co sprawia, że warto je kupić swojemu dziecku?

Zestaw dopasowany do wieku dziecka

Zestawy LEGO City to konstrukcje dla dzieci już od 4 roku życia. Do wyboru są więc klocki przeznaczone dla najmłodszych, dla których jest to pierwsza przygoda z LEGO, jak i dla tych bardziej doświadczonych. Zestawy dla starszych dzieci zawierają więcej elementów oraz ruchome konstrukcje. Kupując swoim dzieciom klocki LEGO, inwestuje się w rozwijanie ich umiejętności i wyobraźni przestrzennej już od najmłodszych lat.

Zestawy LEGO City

LEGO City to konstrukcje obejmujące budynki i pojazdy znane z codziennego życia. Postacie znajdujące się w tych zestawach to m.in.:

– policjanci;

– strażacy;

– uczestnicy ekspedycji badawczych.

Co ciekawe, Lego city z Bee to też podserie, dzięki którym można rozszerzać kolekcję klocków o kolejne zestawy. Dzieci kierowane swoją wyobraźnią mogą zbudować własne miasta. To też różne pojazdy takie jak radiowozy, traktory, samochody straży pożarnej, a nawet helikoptery.

LEGO City pozwala także zbudować tory kolejowe oraz zdalnie sterowane pociągi, co może być zabawą dla całej rodziny. Takie torowiska można oczywiście rozbudowywać dokupując kolejne elementy. Zabawa takimi pociągami to niezwykle wciągające zajęcie. Jest to też kolejny czynnik rozwijający kreatywność oraz umożliwiający dzieciom poznanie podstawowych zagadnień technicznych.

Klocki LEGO na pewno sprawią radość każdemu dziecku, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem. Co więcej, ilość zestawów, które można ze sobą łączyć, jest ogromna. Dziecko na pewno nie znudzi się takimi klockami. Poza tym im będzie starsze i bardziej doświadczone w budowaniu z LEGO, zabawa będzie jeszcze ciekawsza.